Європарламент проголосував за перегляд Директиви 2008/106 /ЄC про мінімальний рівень підготовки моряків

 In Закордонні новини, Морські новини

Європейський парламент на початку квітня поточного року проголосував за перегляд Директиви 2008/106 /ЄC про мінімальний рівень підготовки моряків. В ініціативі робиться наголос на прозорість, яка повинна переважати при обробці вимог про визнання посвідчень моряків з інших країн.

Перегляд має на увазі зміну системи визнання морської освіти і сертифікації моряків в ЄС: раніше автоматична процедура перейде в руки спеціальної Комісії, яка буде приймати рішення на підставі декількох критеріїв.

До них відноситься надання запитуючою державою оцінки чисельності капітанів і офіцерів, які можуть бути найняті на судна цієї держави; підтвердження, що система освіти в останньому відповідає вимогам Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (ПДНВ); підтвердження ратифікації Зведеної конвенції про працю в морському судноплавстві (КТМС).

Європейська федерація транспортників зазначила, що рішення про перегляд Директиви 2008/106 /ЄC підвищить ефективність щодо взаємного визнання систем навчання і сертифікації, передбачених цим документом. Федерація також вказує, що перегляд можна розглядати як можливість створити нові правила морської підготовки в Європі, і закликала до розробки більш прогресивного законопроекту, який передбачав би створення Європейського морського сертифіката якості (EMDE), що виходить за рамки вимог ПДНВ.

Recent Posts
Запитати

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search