В Ісландії побудують глибоководний порт для обслуговування майбутніх арктичних маршрутів

 In Закордонні новини, Морські новини

Німецький портовий оператор Bremenports створив спільне підприємство з ісландськими партнерами для реалізації проекту будівництва нового глибоководного порту на північному сході Ісландії, який буде обслуговувати майбутні торговельні маршрути Азія – Америка з розвитком судноплавства в Арктиці.

Згідно з домовленостями, порт в муніципалітеті Ланганесбюгг на північному сході Ісландії буде побудований на умовах довгострокової концесії. Концесіонер поки не визначений. Проект буде реалізовуватися поетапно і займе більше 40 років. Залив Фіннафьорд добре захищений і має глибини близько 20 метрів. У порту може бути побудовано до шести кілометрів причалів, під девелопмент може бути виділено до 1,2 тис. гектарів.

На початковому етапі Bremenports отримав 66% акцій оператора проекту порту. Місцева консалтингова компанія EFLA, яка підготувала техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) проекту, має 26% акцій. Решта 8% належать громадам двох прилеглих муніципалітетів. На наступному етапі в проект повинен увійти майбутній інвестор.

Проект ініційований в 2007 році. Тоді уряд Ісландії замовив ТЕО проекту будівництва порту і промислової зони в бухті Фіннафьорд.

Recommended Posts
Запитати

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search