У першому кварталі 2019 року пірати не захопили жодного судна вперше за 25 років

 In Закордонні новини, Морські новини

Кількість піратських нападів і збройних пограбувань на морі в першому кварталі 2019 року значно знизилося в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Міжнародного морського бюро (International Maritime Bureau – IMB).

Всього зафіксовано 38 інцидентів, що на 28 інцидентів менше показника минулого року. У 27 випадках піратам вдалося піднятися на борт судна, сім суден було обстріляно, чотирьом нападам вдалося запобігти. І вперше з першого кварталу 1994 року жодного одне судно не було захоплене. «Статистика обнадійлива, але один квартал – занадто короткий період, щоб говорити про якісь тенденції», – зазначив директор IMB Поттенгал Мукундан.

Найбільше інцидентів – 22 відбулося в Гвінейській затоці. Там же відбулися всі викрадення: в ході п’яти окремих нападів пірати викрали 21 моряка. Атаки піратів відбувалися біля узбережжя Беніну, Камеруну, Гани, Берега Слонової Кістки, Ліберії, Нігерії і Того.

У водах Нігерії, які протягом останнього десятиліття були самим піратоопасним регіоном, число інцидентів знизилося до 14 проти 22 роком раніше. Скоротилася кількість інцидентів в водах Індонезії, зокрема, повідомлялося тільки про три напади на судна, що стоять на якорі в портах цієї країни, що є найнижчим показником з 2010 року.

За даними IMB, морські пірати посилили активність в 2018 році. Кількість нападів і збройних пограбувань на морі в минулому році досягла 201 випадки проти 180 в 2017 році.

Recommended Posts
Запитати

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search