У Парижі пройдуть нові випробування «літаючого судна» SeaBubble

 In Інновації, Морські новини

Державні органи Франції схвалили проведення в 2019 році нових тестових випробувань інноваційного судна проекту SeaBubbles на річці Сена в межах Парижа.

Півтора роки тому в Парижі пройшли тестові випробування «літаючого судна» SeaBubble, створеного двома інженерами – Аленом Тібо (Alain Thébault) і Андерсом Брінгдалем (Anders Bringdal). У Норвегії судну був присуджений приз Technology & Innovation Born.

Судно оснащене двома електричними двигунами і чотирма похилими опорами, свого роду крилами, завдяки яким на певній швидкості розвивається підйомна сила і судно починає парити над водою. Перший концепт вміщує чотирьох осіб, але мається на увазі будівництво суден місткістю 10-12 чоловік. Запас ходу планується в 80-100 кілометрів, швидкість – до 30 кілометрів на годину.

Інноваційні судна розглядаються як вид екологічного внутрішньоміського водного таксі з електродвигуном. Вперше його презентація відбулася в 2017 році на салоні Vivatech. Судно випробовувалося на Женевському озері в Швейцарії і на Сені в Парижі. Очікується, що саме в столиці Франції через кілька років почнеться і перша повноцінна експлуатація SeaBubble.

«Літаюче судно» привернуло увагу влади багатьох великих міст по всьому світу – в США, Швейцарії, Франції. Як повідомив Тібо виданню Le Parisien, вже замовлені 60 таких суден. Укладено перший контракт на покупку суден і в Парижі, проте ім’я покупця не розкривається. Тібо зазначив, що покупець бажає сам офіційно повідомити про своє придбання.

SeaBubble має масу переваг перед традиційними суднами – відсутність шуму і шкідливих викидів в навколишнє середовище, нульову хвилю. Однак розробники зіткнулися з несподіваною проблемою – відсутністю регламентуючих документів, які дозволяють використання інноваційного судна в якості громадського транспорту. Однак плавзасіб можна використовувати без спеціальних дозволів для приватних груп, що призводить до рішення створення «водного таксі класу люкс».

Є й інші перешкоди широкому використанню SeaBubble в Парижі, наприклад, обмеження швидкості (від 12 до 18 кілометрів на годину), відсутність причалів для швартування та ін. Однак Тібо впевнений, що в зв’язку з прихильним ставленням до проекту мера Парижа Анн Ідальго можливо швидке внесення змін в існуючі правила.

Для проведення випробувань в 2019 році творці проекту повинні узгодити з портом Парижа дати і місця бажаних заходів. Держава, держагентство «Водні шляхи Франції» (Voies Navigables de France / VNF) і порт Парижа вирішили допомогти проекту SeaBubbles завершити процес «узаконення», щоб розширити можливості використання Сени. Якщо нинішні випробування пройдуть успішно, в 2020 році може початися експлуатація інноваційних суден.

Recommended Posts
Запитати

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search