Грузія, Азербайджан, Румунія і Туркменістан мають намір розвивати транспортний коридор Чорне море – Каспійське море

 In Закордонні новини, Морські новини

Грузія, Азербайджан, Румунія і Туркменістан оформили декларацію про розвиток транспортного коридору Чорне море – Каспійське море.

Документ підписали міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані, глава МЗС Румунії Теодор Мелешкану, Азербайджану – Ельмар Мамед’яров і Туркменістану – Рашид Мередов.

«Грузія хоче прискорити регіональне співробітництво та розширити існуючі між нашими країнами економічні зв’язки, що створить тверду основу для стійкого розвитку, миру і стабільності в регіонах Чорного моря – Каспійського моря», – зазначив Залкаліані, виступаючи на спільній прес-конференції.

За його словами, початок діалогу на високому рівні між Грузією, Азербайджаном і Туркменістаном є своєчасною ініціативою, яка служить ще більшому посиленню геополітичного значення регіону. Як зазначив Залкаліані, Грузія активно бере участь в регіональних проектах, метою яких є створення транзитних маршрутів, що зв’язують Схід із Заходом.

«Наша мета – посилення ролі Грузії як транспортного і логістичного хаба. З метою ефективного використання геостратегічного положення уряд вже приступив до здійснення багатомільярдної програми, яка служить розвитку і модернізації ключової транспортної інфраструктури – магістралей, портів та залізничної системи. У довгостроковій перспективі зростання обсягів перевезених товарів і генеральних вантажів обіцяє дати більше користі », – заявив Залкаліані.

Міністр підкреслив, що Грузія готова здійснити амбітні і орієнтовані на зміцнення міжрегіональних зв’язків проекти.

«Ми плануємо модернізацію порту Поті і розвиток нового глибоководного порту Анаклія з метою прийняття вантажних великотоннажних поромів типу Panamax для збільшення вантажопотоку через регіон, а також для спрощення торгівлі між Сходом і Заходом», – підкреслив Залкаліані.

З метою розвитку маршруту буде створена група експертів, яка погодить технічні аспекти, здійснить оптимізацію процедур, сприятиме гармонізації тарифів і спрощенню митних процедур.

Зв’язок Центральної Азії з Європою за допомогою двох морів є найкоротшим і рентабельним маршрутом в існуючому до цього часу транспортному вузлі. Як зазначив глава МЗС Румунії, зазначений транспортний маршрут займе значне місце в стратегії співпраці Євросоюз-Центральна Азія, яка буде затверджена влітку поточного року.

Ініціювання міжнародного транспортного маршруту Чорне море – Каспійське море відбулося в жовтні 2018 року на зустрічі експертів в Ашхабаді, в якому взяли участь представники чотирьох країн.

Recommended Posts
Запитати

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search