АМПУ і «Дельта Вілмар» намітили нові проекти в порту «Южний»

 In Морські новини

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) і ТОВ «Дельта Вілмар СНД» в понеділок підписали зміни до меморандуму і визначили пріоритетні напрямки спільного державно-приватного партнерства в морському порту «Южний». Про це повідомила прес-служба АМПУ.

Згідно з повідомленням, ТОВ «Дельта Вілмар СНД» побудує новий причал №37, завод із переробки сої, складські та перевантажувальні потужності для перевалки наливних і сипучих аграрних вантажів. АМПУ, в свою чергу, проведе днопоглиблювальні роботи для створення операційної акваторії та підхідного каналу до нового причалу.

«Це вже четвертий проект державно-приватного партнерства в порту «Южний». Ми вже маємо хороший досвід співпраці з приватними інвесторами в такому форматі. Минулого року АМПУ закінчила днопоглиблювальні роботи біля нового причалу компанії MV Cargo в порту «Южний». Цього року інвестори планують ввести в експлуатацію і сам термінал. Новий проект з «Дельта Вілмар СНД» дозволить створити в порту 200 нових робочих місць і збільшити потужності з переробки сільськогосподарської продукції на 600 тис. тонн на рік», — зазначив в.о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Наступним кроком співпраці стане укладення угоди між АМПУ і «Дельта Вілмар СНД», яка зафіксує зобов’язання сторін, а також терміни завершення робіт на кожному етапі. Планується, що загальний річний обсяг перевалки з урахуванням всіх причалів порту «Южний», на яких буде працювати ТОВ «Дельта Вілмар СНД», складе не менше 1,2 млн тонн.

АМПУ має намір розглянути можливість реалізації проекту створення нової операційної акваторії глибиною 15 метрів в межах акваторії Аджаликського лиману порту «Южний», необхідної для повноцінної експлуатації майбутнього причалу №37, який планує збудувати приватний інвестор.

За словами генерального директора ТОВ «Дельта Вілмар СНД» Євгена Садового, важливою особливістю проектів компанії в порту «Южний» є розвиток потужностей з переробки аграрної сировини в Україні та виробництва продукції з більшою доданою вартістю в межах країни. Добова потужність нового заводу з переробки сої складе до 2 тис. тонн, потужність терміналу для накопичення і одночасного зберігання зернових і шроту — 40 тис. тонн. «Створення потужностей з переробки сільгоспсировини в Україні матиме позитивний вплив на ВВП країни. Очікуваний економічний ефект становить понад 500 млн грн на рік», — додав Садовий.

Зміни до меморандуму між АМПУ і ТОВ «Дельта Вілмар СНД» підписані за участю директора департаменту реформування і функціонування морського і річкового транспорту Міністерства інфраструктури України Олександра Басюка.

ТОВ «Дельта Вілмар СНД» (створено в 2004 році) спеціалізується на виробництві масложирової продукції й інгредієнтів для хлібобулочних, кондитерських виробів і молочних продуктів на заводі в Южному (Одеська область). Компанії належить комплекс із перевантаження та переробки тропічних олій в порту «Южний» добовою пропускною спроможністю 2,1 тис. тонн наливної продукції та 0,75 тис. тонн пакетованої продукції, а також резервуарний парк місткістю 100 тис. тонн.

У жовтні 2017 року ТОВ «Дельта Вілмар СНД» анонсувало плани будівництва маслоекстракційного заводу в порту «Южний» річною потужністю переробки понад 600 тис. тонн і причалу з перевалки олії і шроту річною потужністю до 3 млн тонн.

Recommended Posts
Запитати

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search